دسته‌ها
اخبار

مفتول کشش شده گروه صنعتی کیان متال | fouladgostar

در واقع سیم آرماتوربندی طی فرآیند آنیل شدن یا پخته شدن،در دمای بین ۷۵۰ تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد حرارت دیده و در شرایط خلاء در کوره مخصوص تا زمانیکه خصوصیات شیمیایی خود را از دست ندهد پخته و تولید می شود. از این مفتولهای سفید شده در امور مختلفی استفاده می شود که شامل ساخت توری مش، صفحات سوراخ دار یا مشبک و ساخت وسایلی مانند یخچال و جا رختیهای فلزی هستند. پس همانطور که مشاهده می کنید نوع استفاده از سیم مفتول سیاه با سیم مفتول اسید شویی شده متفاوت است که این تفاوت مصرف به تفاوت در خاصیتهای شیمیایی و فیزیکی آنها مربوط می شود و آنها را به محصولاتی خاص  تبدیل می کند. کاربرد مفتول آنیل شده و پخته در آرماتوربندی، سیم مهاری در ساختمان سازی و سدسازی، پل سازی و مصارف صنعتی، بسته بندی، ساخت انواع مفتول گالوانیزه، تولید انواع توری و مش می باشد. تولیدات مفتولی این شرکت بصورت کلاف با شاخه طبق سفارش مشتری و قطر آن از ۱٫۵ الی ۵ میل و از جنس فولاد پر کرین و بصورت گالوانیزه و شرکت فولاد گستر سیاه می باشد. مفتول سیاه پخته که با نامهای دیگری نیز در بازار نامیده می شود مثل مفتول آنیل شده ، مفتول پخته ، مفتول آرماتوربندی ، مفتول اتصال یا سیم نرم و در لاتین به آن  Black Annealed Wire  گفته می شود .

  • بدین صورت که، برای فولاد های هیپوتکتوئید حدود 50 درجه سانتیگراد بالاتر از 800 درجه سانتیگراد و برای فولاد های هایپریوتکتوئیید حدود 50 در جه سانتیگراد بالاتر از 750 درجه سانتیگراد است.
  • مفتول مسوار آژند
    مفتول ها با شکل کلاف های بزرگ و به وسیله جرثقیل از بالا به درون کوره برده شده و روی هم قرار داده می شوند.
  • لازم به ذکر است که روش خنک کردن مفتول از اهمیت بالایی برخوردار است ؛ به طوری که اگر این مرحله به درستی انجام نشود ، مفتول پس از طی کردن مراحل نهایی حالت ترد و شکننده پیدا می کند.
  • ما در کیان متال با مجرب‌ترین کادر فنی و مهندسین ایران عزیزمان توانستیم این تولید داخلی را حمایت کرده و بخش کوچکی از چرخه صنعتی کشورمان را به دست آوریم و افتخارمان تولید ملّی و کالای ایرانی است.

پس به نوعی می توان گفت مفتول سیاه پخته یک محصول مادر و اصلی نبست به محصولات زیر دستی می باشد . در ضمن مفتول سیاه پخته خود ماده و متریال اولیه تولیدمفتول گالوانیزه است. که آن هم ماده اولیه محصولاتی از قبیل توری حصاری، سیم خاردار، گابیون و … می باشد.

مفتول سیاه ، مفتول های سخت صنعتی است که در دمای بین 750 تا 900 درجه سانتیگراد حرارت دیده و در شرایط خلاء در کوره مخصوص تا زمانیکه خصوصیات شیمیایی خود را از دست ندهد پخته و تولید می شود. برای تولید مفتول ابتدا شمش مورد استفاده را در کوره هایی با دمای ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد قرار می دهند. بعد از اینکه شمش کاملاً به حالت مذاب در آمد ، آن را به دستگاه نورد منتقل می کنند. بعد از مرحله نورد ، مفتول را توسط دستگاه‌های تولید کلاف به کویل یا توپی مفتول تبدیل می کند. لازم به ذکر است که روش خنک کردن مفتول از اهمیت بالایی برخوردار است ؛ به طوری که اگر این مرحله به درستی انجام نشود ، مفتول پس از طی کردن مراحل نهایی حالت ترد و شکننده پیدا می کند. در واقع برای خنک کردن مفتول ، در مرحله نورد به مرور از دمای مفتول کاسته می شود.

اطلاعات تماس

این آرایش جدید مولکولی باعث  تغییر در شکل پذیری ، نرمی و سختی فلز شده و در حالی  که فلز خنک می شود؛ آرایش جدیدی صورت گرفته و در اصطلاح Recrystallize می شود . در فرایند آنیلینگ، فلز حرارت  داده میشود و این حرارات  بالاتر از دمای کریستالیشن ( تبلور یا بلور سازی ) است و باید در یک بازه زمانی مناسب و استاندارد انجام شود. در مورد انتخاب بهترین نوع مفتول ، متناسب برای کار خود شما می توانید با مشاوران شرکت فولاد صنعت تماس حاصل فرمائید.همچنین می توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. با توجه به نوسانات بازار ، گرفتن تایید مجدد قیمت مفتول آنیل شده لطفا با دفتر فروش تماس حاصل فرمایید. امروزه در صنعت، محصولات با سهولت نصب و سادگی اجرا بسیار حایز اهمیت می باشند.

البته مفتول ها بیشتر از اینکه برای مصارف ساختمانی استفاده شوند ، در صنایع دیگر کاربرد دارند. کارخانجات کشش مفتول یکی از صنایع نهایی صنعت فولاد محسوب می شوند. در واقع کششی که هنگام تولید مفتول های کشش شده اعمال می ‌شود ، تغییری در ترکیب شیمیایی و میزان عناصر به کار رفته در آلیاژ مفتول به وجود نمی آورد اما خواص مکانیکی و فیزیکی آن را دستخوش تغییرات می کند.

آنیل تنش گیری

مفتول کشش شده گروه صنعتی کیان متال | fouladgostar